Stogo renovacijos darbai

Stogo renovacijos darbai

Dažniausiai stogo renovacija prasideda tik tu atveju, jeigu stogas pradeda leisti vandenį. Jeigu namas yra gyvenamasis, tokiu atveju stengiamasi kuo skubiau pakeisti stogo dangą. 

Šiandien kalbėsime su stogdengiu Vitalijumi, kuris dirba su komanda "Laki stogdengiai" ir šiandien jis mums padės pasiruošti stogo renovacijai. 

- Sveiki Vitalijau, ar dažnai tenka Jūsų komandai renovuoti stogus?

- Laba diena, taip tikrai dažnai, stogų renovacija yra daugiau nei pusė mūsų užsakymų. Tai yra susiję su tuo, kad Lietuvoje, pakankamai daug senų stogų, dar iš asbestinio šiferio. Nors nemažai šiuo metu tenka jau atnaujinti ir bituminių čerpių stogus bei kitus.

- Vitalijau sakykite, į kokio stogo dangą Jus rekomenduojate keisti sena stogo dangą?

- Į šį klausimą negaliu Jums atsakyti vienareikšmiškai. Yra daug aplinkybių nuo kurių priklauso siūloma stogo danga, pradedant nuo kainos (tai yra kiek ketina užsakovas investuoti į stogo dangą) ir kitos aplinkybės, pavyzdžiui natūralios čerpės gali tarnauti iki 150 metų. Bet stogams su mažesnių nei 22 laipsnio nuolydžių, tokia stogo danga netinka. Arba klasikinė metalo danga (falcinė) padaryta titano lydinio gali tarnauti iki 100 metų, ją galima kloti net sant 8 laipsnių nuolydžiui, bet ji tinka tik lygaus paviršio stogams. Kiekvienam atvejui reikalinga konsultacija. 

- Kokios dažniausios klaidos pasitaiko pas Jūsų klientus?

- Dažniausia klaida - tai noras sutaupyti. Dažnai būna kad žmonės norėdami sutaupyti, nesako koki turi biudžetą stogo atnaujinimui, o tiesiog bando diktuoti savo sąlygas. Dažniausiai prašo palikti seną medinę stogo konstrukciją. Kurį beveik visada būną arba pažeista pelėsiu arba neteisinga. Pelėsių atveju mes atsisakome renovuoti stogą nekeičiant konstrukcijos, nes tai sudaro pavojų žmonių gyvybei. Jeigu stogo konstrukcija yra geros būklės, bet nelygi, mes iškarto perspėjame, kad stogas nebes lygus, dėl senos konstrukcijos. Pasitarus su mumis, mes visada pasakysime, kurioje vietoje galima sutaupyti. 

- Kaip Jums atrodo, ar svarbu kokiais įrankiais naudojasi stogdengiai? 

- Taip, aišku tai yra labai svarbu. Profesionaliais įrankiais naudodamiesi stogdengiai ne tik padaro greičiau savo darbą. Bet ir padaro viska teisingai ir kokybiškai. Dažnai tenka matyti, kai stogdengiai taupant pinigus ant įrankių pusė dienos iškerpa mechaninėmis žirklėmis du metalo lakštus. Arba, kartais būna ir taip, kada ateinam renovuoti metalo dangos stogą, o jis yra parūdijas, nors stogas nėra senas - tai reiškia, kad metalo stogo danga buvo pjauta bulgarke. (bet taip dažniausiai daro tik, kai žmonės bando patys padaryti stogą).

- Ką rekomenduotumėte žmonėms, kurie planuoja stogo renovaciją?

Mes rekomenduojame, nepriimti sprendimus savarankiškai, nesikonsultavus su stogdengiais, mūsų komandoje dirba įvairios srities specialistai. Žmonės turintys inžinerijos išsilavinimą, medžiagų specialistai, kurie stengiasi padaryti viska taip, kad darbo ir stogo garantija galėtu būti kuo ilgesnė. Mūsų specialistai visada pasiruošę atvykti pas Jus įvertinti Jūsų stogo būklę, padaryti sąmatą, o jeigu reikia ir supirkti medžiagas.

 

Vitalijus

Laki stogdengiai

laki.lt

Paslikti Atsakyma

All fields are required

Vardas:
E.paštas (Not Published)
Komentaras:
Type Code